DIZAINO TENDENCIJOS

 

VIRTUVĖS BALDUOSE SPALVŲ BEI MEDŽIAGŲ ĮVAIROVĖ – NAUJA INDIVIDUALIZUOTO DIZAINO TENDENCIJA

Virtuvės zona jau ilgą laiką laikoma kur kas daugiau nei tik vieta maisto gaminimui. Projektuojama kartu su svetaine, šiuolaikiniuose namuose ji tapo bendravimo bei saviraiškos centru. Ilgą laiką virtuvės dizainas nebuvo išskiriamas iš bendro interjero, dominavo švelnios spalvos, neišraiškingos medžiagos. Šiandien pirmame plane individualizuoto dizaino tendencijos. Ne tik virtuvėje, bet ir visame interjere. Virtuvės baldai tapo turtingi galimybėmis atskleisti kiekvieno iš mūsų individualumą. Gausu įvairių spalvų, atspalvių, medžiagų, paviršių, formų ... Tokias tendencijas demonstravo visi virtuvės baldų gamintojai savo ekspozicijose parodoje Living Kitchen Cologne Vokietijoje.
Planuodami naują virtuvę jau esame įpratę rinktis tarp modernaus, švaraus dizaino ir jaukaus klasikinio. Dabar galimybių yra labai daug, dizainas gali būti eklektiškas (įvairių stilių mišinys). Tame pačiame virtuvės komplekte gausu įvairių medžiagų derinių, pvz medis su metalu ar akmeniu, tamsi, aukštos kokybės mediena (kaip riešutas) su stiklu ir nerūdijančiu plienu, lygių baltų fasadų fone atsiranda atvirų lentynų modulių iš tamsios medienos. Atrodytų, sudėtinga užduotis apjungti visa tai į harmoningą visumą?! Tačiau profesionalai puikiai atliko savo darbą, interjerai spinduliuoja namų jaukumu. Tikrai, patekę į kiekvieną ekspoziciją jautėmės gerai, viskas apgalvota, virtuvėje nėra nejaukių, nepatogių, nefunkcionalių, vietų. Išorė turtinga dizaino sprendimais, vidus išspręstas funkcionaliai. Atidarius dureles ar stalčių – ne tuščia erdvė, o tai, ko reikia toje vietoje: stalo įrankų organizavimas, lėksčių laikikliai, spintose – vieta puodų dangčiams, kepimo formoms, pjaustymo lentelėms, taurėms ir t.t. Vidus taip pat išskirtinis, individualus, netikėtas tiek sprendimais, tiek spalvomis.
Konstrukcijos ir formos taip pat laisvos, nepririštos prie mums įprastų sprendimų. Pastebėjome, kad išplanavime akcentuojami baldai, suburiantys žmones ratu, o ne išrikiuojantys prie sienos nugara į svetanę. Akcentu tapo virtuvės sala ir svetainės stalas. Pastarasis jau nėra atskiras svetainės baldas, o virtuvės baldų dalis.
Dėmesį patraukia įvairių medžiagų ir auksčių darbastaliai. Jie sukuria elegantiškus perėjimus tarp kepimo, šaldymo, plovimo ir maisto ruošos zonų. Apjungti profesionaliais architektūriniais sprendimais. Šiandieną baldų gamyboje prienamos įvairios natūralios medžiagos: marmuras, skalūnas, mediena, kompozicinės medžiagos, kurių sudėtyje yra keramikos, akrilas, betonas, taip pat laminatai, imituojantys natūralias medžiagas.  Medžiagų įvairovė sukuria galimybes itin kūrybiškai pažvelgti į virtuvės baldų projektavimą.  Ypač madingi įvairius metalus atkartojantys paviršiai. Pvz Warendorf virtuvė, kurios paviršiuje ryškus rūdžių efektas, Nolte, Nobilia, Alno (Alnostar Dur kolekcija). Taigi tendencijas diktuoja didieji virtuvės baldų gamintojai.
Dominuoja spalvų kultas, tačiau bazinė sbapva yra pilka, visose interjero dizaino srityse. Nesvarbu ar tai būtų blizgūs ar madingi giliai matiniai paviršiai. Ir atrodo, kad jos atspalvių ir derinių variacijoms ribų nėra. Italų Ernestomeda ekspozicijoje dominuoja elegantiški matiniai pilki ir molio tonai. Taip pat individualūs labai išraiškingi vintažinės apdailos medžio darbastaliai. Natūraliuose pilkuose tonuose efektingai atsiskleidžia ryškių spalvų akcentai.
Tobulėjančios technologijos bei medžiagų panaudojimo galimybės rodo, kad visgi virtuvės dizaino galimybes yra begalinės. Aiškiai parodoma, kad nebereikia bijoti spalvos interjere.
 

BUITINĖ TECHNIKA

Buitinių prietaisų srityje triumfuoja technologijos bei tos pačios dizaino tendencijos kaip ir balduose. Nauji kaitlenčių kartu su gartraukiais sprendimai. Taip pat pastebimas spalvos poveikis, produkto individualizavimas. Štai Miele šaldytuvo paviršius, ant kurio galima rašyti, piešti su kreida. Montuojamų prietaisų spalva tapo „draugiškesnė“ šiandien madingiems žemiškiems atspalviams. 

Nuotraukas iš parodos galite peržiūrėti čia: https://www.facebook.com/pg/uabarpolis/photos/?tab=album&album_id=742478362596015

 
smart foreash